Rozhledna byla otevřena roky 2019. Celková výška rozhledny je 18,64 metrů, přičemž vyhlídková plošina je umístěna ve výšce 17,34 metrů a vede na ní 96 schodů. Konstrukce rozhledny je ocelová ve tvaru nepravidelného pětiúhelníku. Konstrukce je kryta modřínovými hranoly. Rozhledna byla postavena dle návrhu ing. arch. Lukáše Svobody a inspirací byly přírodní živly, déšť unášený větrem. Přírodní živly jsou připomenuty také větrným rukávem na vrcholové plošině a lavičkou ve tvaru kapky, nacházející se v patě věže.
Rozhledna nabízí nerušený panoramatický výhled do širokého okolí. Za dobré viditelnosti je možné pozorovat celé Rychnovsko, hřeben Orlických hor a chatu na Šerlichu, Králický Sněžník a za ním vrcholky Jeseníků Šerák a Keprník, Rychlebské hory, Suchý vrch a Bukovou horu, Krkonoše s nejvyššími vrcholy Sněžkou, Studniční a Luční horou, Broumovské stěny, přehradu Rozkoš, Kunětickou horu, elektrárny Chvaletice a Opatovice a v Polsku Stolové a Bystřické hory či vysílač Ještěd v Jizerských horách.
K vyhlídkové věži stojící na nejvyšším vrcholu Orlických hor, Velké Deštné (1115 m), se můžete vydat z několika směrů. Rozhodnete-li se svůj výlet zahájit v horské vísce Luisino Údolí, k rozhledně vás povede zelená turistická značka. Po přibližně dvou kilometrech s převýšením 250 metrů se dostanete k cíli.
Zvolíte-li cestu ze sedla pod Šerlichem, očekávejte nejlehčí přístup po červeně značené Jiráskově cestě. Souběžně s ní vede i naučná stezka Po hřebeni Orlických hor. Projdete se kolem přírodní rezervace Jelení lázeň, kterou tvoří vrchovištní rašeliniště s jezírky. Až přijdete k rozcestí Velká Deštná, opustíte červenou i naučnou stezku a odbočíte na zeleně značenou cestu. Ta vede na vrchol. Trasa je dlouhá přibližně 3,5 kilometrů a je vhodná pro pěší, cyklisty a v zimě i pro lyžaře.
Další možností je vyrazit po modré turistické značce z osady Bedřichovka. Čeká vás přibližně 4 kilometry dlouhé stoupání s převýšením 365 metrů. Velkou Deštnou je také možné navštívit v rámci výletu s výchozím místem v osadě Bedřichovka.